Farmářské trhy startují již 4. dubna

Pod záštitou Okresní Agrární komory Šumperk odstartuje v pátek 4. dubna již čtvrtá sezóna Farmářských trhů v Šumperku. Stejně jako v minulých letech se můžete těšit na potraviny přímo od farmářů a pěstitelů, místních výrobců a na tradiční české výrobky. Trhy budou probíhat od 8. do 16. hodin na Hlavní třídě v Šumperku mezi OD Jednota a hotelem Grand.

Mezi letošní novinku na Farmářských trzích bude patřit Sýrárna U Veselé kozy z Horního Benešova, která návštěvníkům nabídne výrobky z kozího mléka. V dubnu se také návštěvníci mohou těšit na Tvarůžkové moučníky manželů Poštulkových z Loštic, kravské a ovčí sýry z Brníčka, z Hrabišínského mlýna a od Dity, dále pak čerstvé mošty které nabídne Moštárna z Mezic u Olomouce, pivo z minipivovaru Bravůr, učňovské výrobky SOŠ gastronomie a potravinářství Jeseník, maso a uzeniny z Bušína, od Warische a od Pandrholy, uzené ryby, česnek, brambory, cibuli, výrobky z rakytníku, med, medovina, smažené lokničky a mnoho dalšího. Jarní sortiment obohatí řemeslné výrobky ze dřeva, keramika, háčkované čepičky, dřevěné hračky, ručně dělané šperky a mnoho dalšího.

Termíny Farmářských trhů: 4.4., 2.5., 6.6., 4.7., 1.8., 5.9., 3.10.2014

Další informace včetně aktuálního seznamu přihlášených výrobců najdete na internetových stránkách www.farmarsketrhysumperk.cz. Trhy organizuje Okresní Agrární komora Šumperk za podpory Města Šumperka. Ing. Lucie Hošková, tel.: 724 734 693, email: oaksumperk@email.cz (organizátor).