Vyzvedněte si tašky na separovaný odpad

V rámci podpory separování odpadů občany města Šumperka zajistil odbor životního prostředí MěÚ Šumperk nákup 5000 sad tašek na papír, sklo a plast. Tašky na separaci odpadů si mohou šumperští občané vyzvednout na předem určených místech. Tašky budou vydávány zdarma.

Město Šumperk připravilo v rámci podpory separování odpadů pro občany města Šumperka nabídku tašek na separaci odpadů. „Tašky budou lidem nabídnuty zdarma na čtyřech výdejních místech, na  podatelně úřadovny na nám. Míru 1, v úřadovně v Jesenické ulici (v kanceláři č.226) a na sběrných dvorech v ulici Anglická a Příčná. Lidé si mohou tašky vyzvedávat od pátku 31.1.2014. Na výdejních místech budou šumperským občanům vydávány maximálně dvě sady po předložení občanského průkazu. Tašky budou vydávány zdarma do rozdání zásob,“ sdělil Vladimír Hošek z odboru životního prostředí.

Tašky byly pořízeny ve dvou velikostech o objemu 40 litrů a 20 litrů. Každé balení obsahuje tři barevně rozlišené tašky na separaci skla, plastu a papíru. Na taškách jsou rovněž vyznačeny informace, jaký odpad v rámci dané kategorie lze do tašek třídit. Město Šumperk využilo nabídky firmy EKOKOM a.s., která pro projekt uhradila 2/3 ceny těchto setů.