Mladí sportovci přivezli z Bad Hersfeldu opět další medaile

V pátek 15. listopadu přivítal na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož úspěšné mladé sportovce, kteří se zúčastnili tradičního závodu Lollslauf v partnerském městě Bad Hersfeldu. Mladí běžci stejně jako v předchozích letech přivezli do Šumperka řadu cenných kovů a stali se držiteli rekordu ve smíšené štafetě.

V pátek 15. listopadu přivítal na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož úspěšné mladé sportovce, kteří se zúčastnili tradičního závodu Lollslauf v partnerském městě Bad Hersfeldu. Letošního již 14. ročníku Lollslaufu, který se konal 13. října v rámci podzimního festivalu Lullusfest a zúčastnilo se jej 3 782 běžců, se za město Šumperk pod vedením zkušeného šumperského trenéra Květoslava Vykydala zúčastnili Kateřina Divišová, Barbora Hudečková,Veronika Bednarská, Eva Filipiová, Miroslav Haltmar, Andrei Podlevskii,Martin Timko, David Chytil, Adam Žanda, Jan Kostelecký a Tomáš Křivohlávek. Tato silná sestava šumperských mladých sportovců opět přivezla řadu cenný kovů a překonala jeden rekord.

V kategorii žákyň v běhu na 1,3 km se umístila na prvním místě Barbora Hudečková s časem 4:41min. V kategorii smíšená štafeta obsadil tým ve složení Andrei Podlevskii, Kateřina Divišová, Miroslav Haltmar, Veronika Bednarská a Eva Filipiová první místo s časem 00:44:30 min. a překonal tak rekord týmu TV Breitenbach z roku 2004 o 00:1:11 min. Stejný úspěch zaznamenala pětice běžců ve složení Timko, Chytil, Žanda, Kostelecký a Křivohlávek v kategorii štafeta muži, kdy si s časem 00:36:35 min. doběhla pro zlatou medaili. Všem srdečně blahopřejeme.

Šumperským běžcům nedělá problém ani konverzace v německém jazyce rozhovor s německým novinářem