Kino OKO nabídlo divákům ukázky filmu Krásno

V pátek 6. září nabídlo Kino OKO krátkou ukázku filmu šumperského rodáka Ondřeje Sokola Krásno. Snímek přijeli v rámci festivalu Deadline představit producenti filmu Vojtěch Frič a René Kořenář. Film Krásno se v Šumperku a okolí natáčel během měsíce května a na jeho předpremiéru se diváci mohou těšit v prosinci.

Přestože kvůli nemoci hlavní protagonista a režisér filmu Krásno Ondřej Sokol do Šumperka nepřijel, poslal alespoň vzkaz. „Neuměl jsem naprosto nijak odhadnout, jaké bude natáčení mého prvního filmu v mém rodném městě. S Martinem Fingerem jsme společně napsali příběh, jehož první scény se v Šumperku opravdu udály a daly vzniknout scénáři, který, jak  doufáme, vypovídá hodně o nás, hodně o tom, co jsme zažili a hlavně doufejme, že také hodně o lidech obecně, o tom, jak se mohou chovat v mezních situacích, protože potom bude mít film sílu zaujmout i diváky a film se pro diváky, to se opravdu nedá popírat,natáčí,“ vzkázal Ondřej Sokol.

Film Krásno se natáčel v Šumperku a okolí během měsíce května a spolupráci s místními lidmi i firmami si štáb velmi pochvaloval. „ U filmu jsem začínal jako asistent. Bylo to při natáčení filmu Zdeňka Trošky Slunce seno jahody, kde panovala při natáčení neuvěřitelně skvělá atmosféra, kterou jsem až po letech zažil při natáčení právě v Šumperku,“ pochvaloval si zdejší natáčení jeden z producentů filmu Krásno René Kořenář. 

V krimikomedii Krásno, jež vypráví příběh Michala a Adama vracejících se po letech do Šumperka, hrají Ondřej Sokol, Martin Finger, Jana Krausová, Karel Roden a další. Na předpremiéru se mohou diváci v Šumperku těšit v prosinci letošního roku.