Navštivte šumperské památky a vyhrajte vstupenku na filmy Alfreda Hitchcocka a další zajímavé ceny

Město Šumperk pořádá v rámci Dnů evropského dědictví (EHD - European Heritage Days), které se v letošním roce uskuteční ve dnech 6. – 8. září 2013 soutěž s názvem „Soutěžte s Dny evropského dědictví“. Smyslem soutěže je získat otisk turistických razítek ze všech šumperských památek otevřených v rámci Dnů evropského dědictví. V sobotu 7. září mohou tak návštěvníci sbírat turistická razítka v otevřených šumperských památkách a vyhrát zajímavé ceny.

„Soutěžní kupon je součástí letáku EHD, který je možné získat v Informačním centru Šumperk, na recepci průvodců šumperské radnice, v pokladně expozice Čarodějnické procesy, v den konání EHD také na všech památkách či si jej stáhnout a vytisknout z webových stránek města Šumperka www.sumperk.cz,“ sdělil referent oddělení kultury a vnějších vztahů a pořadatel EHD Bohuslav Vondruška.

Kompletně razítky a kontaktními údaji vyplněný kupon bude možné vyměnit za volnou vstupenku na vybraný film v rámci Minifestivalu Alfreda Hitchcocka v Kině Oko Šumperk, který proběhne v září 2013. Nebo lze vyplněný kupon zaslat na adresu Město Šumperk, odbor ŠKV, nám. Míru 1, 787 01 Šumperk, s označením obálky „Soutěž EHD“ nejpozději do 27. září 2013 a zúčastnit se tak soutěže o hodnotné ceny jako je kniha Šumperské proměny, Kniha o sportu a další. Slosování proběhne 2. října 2013 a seznam výherců bude uveřejněn na www.sumperk.cz. Ceny budou zaslány poštou na kontaktní adresy uvedené v kuponu.

„Pokud se soutěžícím nepodaří 7. září 2013 navštívit všechny otevřené památky a získat tak všechna turistická razítka, nemusejí zoufat. Jedno nezískané razítko lze nahradit tzv. bonusovým razítkem, které bude k dispozici v sobotu 14. září v rámci oslav 140. výročí Moravské pohraniční dráhy v železniční stanici Šumperk, do které v rámci těchto oslav zavítá historický vlak s průvodčími v dobových uniformách,“ doplnil Vondruška.  Bližší informace a seznam objektů, kde lze razítka získat naleznete zde. Ceny do soutěže věnovaly firmy: Divadlo Šumperk, České dráhy, Vlastivědné muzeum v Šumperku a město Šumperk.