Starosta města Šumperka předal čestná uznání za záchranu života

V pátek 23. srpna předali starosta města Šumperka Zdeněk Brož společně s Martinem Žaitlikem, předsedou občanského sdružení Bezpečný Šumperk, plk. Liborem Gieslem, vedoucím územního odboru Policie ČR a MUDr. Janou Kotyzovou, ředitelkou Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, čestná uznání za záchranu lidského života dvěma občanům Šumperka, kteří pomohli napadenému muži v Havlíčkově ulici v Šumperku.

V pátek 9. srpna došlo k napadení muže před restaurací Na Kovárně v Havlíčkově ulici v Šumperku. Muž a žena, oba pod vlivem drog, se domáhali vstupu do restaurace. Přestože jim bylo tamním personálem sděleno, že restaurace je plná, muž a žena byli neodbytní, začali kopat do mříží, vyhrožovali přítomným a napadli 37letého muže, kterého agresor opakovaně bodnul nožem, a žena do zraněného kopala.

Napadenému přispěchal na pomoc muž, který útočníka od poškozeného odstrčil a sám utrpěl řeznou ránu na levé ruce, když se snažil útočníkovi nůž vytrhnout. Profesionální pomoc k celému incidentu mezitím zavolala oceněná žena.  Za pomoc napadenému muži si oba z rukou starosty města Šumperka a vedoucího územního odboru Policie ČR převzali ocenění za pomoc při záchraně života.

„Je pro nás ctí, že můžeme vyzdvihnout a ocenit tyto mimořádné činy. Jsme přesvědčeni, že kdybychom akce tohoto typu nepořádali, byly by tyto činy zapomenuty. Tito lidé tak mohou být příkladem pro ostatní, aby nebyli lhostejní a bezohlední vůči okolí,“ sdělil předseda občanského sdružení Bezpečný Šumperk Martin Žaitlik.

čestne uznani

čestne uznani predavani