Plakát Slavností města Šumperka vybere veřejnost

U příležitosti Slavností města Šumperka, které se v letošním roce uskuteční pouze v jeden den, a to v sobotu 1. června 2013, připravilo město Šumperk ve spolupráci s Vyšší odbornou školou a střední průmyslovou školou Šumperk soutěž pro studenty oboru Grafický design o nejlepší grafický návrh plakátu Slavností města Šumperka 2013.

Oblíbené Slavnosti města Šumperka se v letošním roce nově uskuteční pouze v jeden den, a to v sobotu 1. června 2013. „Oproti předcházejícím ročníkům nebudou návštěvníci vůbec ochuzeni, páteční večerní program, který zahrnoval historický průvod městem, slavnostní ceremonii a ohňostroj, se letos přesouvá na sobotní večer“, vysvětluje Bohuslav Vondruška, referent oddělení kultury a vnějších vztahů. „Jelikož už začínáme s přípravami, mohu prozradit, že na návštěvníky čeká bohatý program, např. šermířská vystoupení, hry, soutěže, kolotoče a skákací hrad pro děti, historický jarmark, středověká bitva, dobová hudba, ale i vystoupení dvou šumperských kapel a mnoho dalšího“, pokračuje ve výčtu Vondruška.

Ve spolupráci s Vyšší odbornou školou a střední průmyslovou školou Šumperk byla mezi studenty oboru Grafický design vyhlášena soutěž o nejlepší grafický návrh plakátu Slavností města Šumperka 2013. Soutěžní návrhy budou od 18. března umístěny na webových stránkách města www.sumperk.cz, na kterých bude moci veřejnost až do 8. dubna hlasovat pro nejzdařilejší plakát. Vítězný plakát se stane pevnou součástí propagační kampaně Slavností a první tři místa budou vyhlášena přímo na Slavnostech.

„Zároveň se chystáme oslovit i všechny šumperské mateřské a základní školy, aby jejich děti a žáci nakreslili výkres s motivem jejich představy oslavy Dne dětí. Nejzdařilejší obrázky budou vystaveny v parku přímo během Slavností a návštěvníci budou moci hlasovat o ten nejhezčí. Vítězové budou vyhlášeni spolu s vítězi plakátové soutěže“, dodal na závěr Vondruška.