MOMENT Čas a jeho naplnění

Sjezd (nejen) evangelické mládeže; Dům kultury, Šumperk 27.9.-30.9.2012

„MOMENT Čas a jeho naplnění“ je název letošního setkání (nejen) evangelické mládeže, který proběhne ve dnech 27.9.-30.9.2012 v Šumperku (sjezd-mladeze.evangnet.cz).

O tématu:  Čas. Jeho vliv na náš život je více než významný. Mluvíme o něm neustále. Pro vědce zůstává záhadou. Čas je tady vždycky, v každém okamžiku. Každý z nás má k dispozici veškerý čas, 24 hodin denně. Nic není tak spravedlivě rozděleno, jako čas. Každý den a každý rok máme přesně tolik času jako všichni ostatní, ať žijeme krátce či dlouho. Je tu ale rozdíl. A ten spočívá v tom, jak ten svůj čas naplníme, využijeme a prožijeme.  Čas je prostor k životu. 

O programu: Na programu nechybí divadlo, hudba (Krásné nové stroje, koncert vážné hudby Konzervatoře Olomouc, Rescue, mladé kapely), dílny (např. Číst? Bibli?? nebo relaxační dílna) a duchovní programy. Odechnout si můžete u sportování, výtvarné a hudební dílny a také při společném posezení v čajovně či u nealkoholických bublin (PUB).

V rámci Sjezdu mládeže proběhnou společné nedělní bohoslužby, které spoluvytvářejí přítomní faráři a samotní účastníci. Všechny programy jsou otevřeny pro veřejnost, která je zvána.

Více informací a fotky z minulých ročníků najdete na sjezd-mladeze.evangnet.cz.

Řekli o akci:

Partneři: Na financování celé akce se pravidelně podílí Českobratrská církev evangelická a Ministerstvo kultury ČR. Dalšími sponzory a partnery jsou letos Olomoucký kraj, město Šumperk, T-Mobile a Music City. Partnery jsou SEM ČR, ČCE Šumperk, Evangelisch-Lutherische Landeskirche Sachsen, Evangelisch-Lutherische Kirche in Bayern, Bratrstvo, Evangnet o.s., E-církev.

Z historie akce: Tato akce se koná každoročně od roku 1990. Probíhá střídavě ve větších městech Čech a Moravy. Je také největší akcí, kterou Českobratrská církev evangelická pořádá. Letos Sjezd mládeže navštíví město Šumperk. Setkání připravuje oddělení mládeže Českobratrské církve evangelické spolu s Celocírkevním odborem pro mládež a se Sdružením evangelické mládeže v ČR.

Loni akci navštívilo 470 účastníků, jejichž průměrný věk byl 18 let. Věkové rozpětí je ale veliké (14 a více). Většina účastníků je evangelického vyznání, ale je pravidlem, že se akce účastní i mladí věřící z jiných církví a nevěřící. Pro všechny zúčastněné jsou připravovány přednášky, dílny, které spojuje společné téma.

Kontakt na organizátory: Mgr. Marie J. Medková, vedoucí oddělení mládeže ústředí ČCE

mladez@e-cirkev.cz; 724716603 (osobní); 605999204 (úsek vzdělávání/štáb sjezdu)