Tisková zpráva MP Šumperk za období od 17. – 23.9. 2012

Dne 17.9.2012 v 11.10 hod. bylo telefonicky oznámeno na MP Šumperk, že na ul. Kozinově leží na zemi muž, kterému je špatně a nemůže vstát. Hlídka MP na místě zjistila, že tento muž je nemocný, proto byla na místo neprodleně přivolána ZZS, která ho převezla do nemocnice na vyšetření.

Dne 17.9.2012 se dostavila na MP Šumperk žena, která oznámila, že ve sklepních prostorách bývalých jatek na ul. Jesenické je asi týden kočka, která se zřejmě nemůže dostat ven. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří tam našli kotě ve značně zuboženém stavu. Oznamovatelka si kotě ponechala a zajistila odbornou veterinární péči.

Dne 18.9.2012 byla přivolána hlídka MP Šumperk do prodejny Albert, kde zadrželi pachatele krádeže. Součinností bylo zjištěno, že tento muž byl za podobný skutek v posledních třech letech potrestán. Byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření z trestného činu krádeže.

Dne 21.9.2012 spatřila hlídka Městská policie Šumperk na ul. Jeremenkově mladíka, ležícího na zemi, který měl zřejmě epileptický záchvat. Na místě již byla žena, která mu poskytla první pomoc a přivolala ZZS, která jej převezla do nemocnice.

Dne 22.9.2012 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Jesenické muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Muž byl proto převezen na Obvodní oddělení Policie ČR k dalšímu opatření.

Dne 22.9.2012 zajišťovala MP Šumperk veřejný pořádek v prostorách zimního stadionu, kde se konalo hokejové utkání.

Byly řešeny 2 krádeže v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP