Starosta Zdeněk Brož předal výtěžek z prodeje vánočních štol z Bad Hersfeldu

Díky prodeji vánočních štol z partnerského města Bad Hersfeld v rámci vánočních trhů na „Točáku“ byly získány prostředky pro oddíl mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů Šumperk.

Výtěžek z prodeje ve výši 11.835 Kč předal ve čtvrtek 22. prosince starosta města Šumperka Zdeněk Brož Zdeňce Kvapilové, vedoucí mladých hasičů.

 „Peníze chceme využít na společný pobyt mladých hasičů z Bad Hersfeldu a ze Šumperka, který by měl proběhnout v září roku 2012. Takže peníze se tímto způsobem dostanou zpět dětem z Bad Hersfeldu,“ říká k využití finančních prostředků velitel jednotky SDH Šumperk Pavel Koutný.

„Spolupráce mezi mladými hasiči začala už v roce 2010, kdy se díky kontaktům Badhersfeldských hasičů podívali mladí hasiči do útrob jednoho z největších letišť na světě ve Frankfurtu nad Mohanem, kde navštívili jejich hasičskou stanici. Byl to zážitek, na který mnozí hasiči do dneška vzpomínají. Doufám, že i díky výtěžku z prodeje štol budeme moci připravit podobně zajímavý program pro mladé hasiče z Bad Hersfeldu,“ doplňuje informace Koutný

Podobný prodej proběhl i v Bad Hersfeldu. Výtěžek 500 € z prodeje tradičního českého cukroví, které do Bad Hersfeldu poslala šumperská radnice, putuje na účet Mehrgenerationenhaus a Familienzentrum Dippelmühle v Bad Hersfeldu, kde zajišťují péči o seniory i chod mateřské školy.