Schola Viva se rozloučí se školním rokem v country stylu

Již každoroční rozlučka, kterou pro své žáky, přátele i kamarády z okolních škol pořádá Schola Viva a občanské sdružení PORTA VIVA, se letos ponese v duchu country zábavy. Zahradní slavnost se uskuteční ve středu 29. června od 15 hodin v areálu Základní školy pro žáky se specifickými poruchami učení Schola Viva na Erbenově ulici.

Oproti předchozím slavnostem sice nebudou vystupovat zpěváčci a hráči z hudební školy Yamaha, ale ani tak nebude hudební program ochuzen. Originální country písně totiž zazpívá a zahraje s kapelou Boneville její nový člen a ostřílený rocker Tomáš Ospálek.

"O další hudební i taneční vystoupení se pak postarají i sami nejmenší žáčci Schola Viva. Pro tance chtivé bude připraveno vystoupení country tanečního souboru Pohodáři z Bludova, kteří přislíbili, že nadšené tanečníky naučí i některé nové taneční kroky a tance," uvedla Barbara Zapletalová, předsedkyně občanského sdružení PORTA VIVA, které již desátým rokem Zahradní slavnost na Vivě pořádá.

Jako každý rok i letos bude program na Zahradní slavnosti doplněn atrakcemi pro děti. Chybět nesmí jízda na koních a čtyřkolkách, 11 metrů velká skákací skluzavka a trampolína. "Letos, abychom zůstali věrni tématu, kterým je western a country, jsme zajistili novinku - rodeo trenažér s býkem," láká na další zábavu Zapletalová. Vstupné na akci je zdarma, na jednotlivé atrakce je pak hromadná vstupenka pro každé dítě za 25 Kč. Zajištěno je i občerstvení, cukrová vata, zmrzlina a balónky.

Akce je každoročně finančně podpořena z dotace města Šumperka.