Premiéra šumperských farmářských trhů proběhne již v dubnu

Potraviny přímo od farmářů a pěstitelů si už brzy mohou dopřát obyvatelé Šumperka a okolí. První farmářské trhy, které připravuje Okresní Agrární komora Šumperk ve spolupráci s městem Šumperkem, proběhnou v pátek 1. dubna 2011 od 10:00 do 18:00 hodin na Hlavní třídě před Českou spořitelnou. Trhy se budou pravidelně opakovat vždy první pátek v měsíci od dubna do října. V době Slavností města Šumperka budou trhy otevřené i v sobotu 4. června.

„Návštěvníci trhů se můžou těšit na ovoce, zeleninu, byliny, květiny, sazenice, med, vejce, chléb, pečivo, koláče, perníky, domácí moučníky, mošty, džusy, sirupy, pivo, víno, destiláty, marmelády, uzeniny, maso, ryby, drůbež, ale i rukodělné nebo řemeslné výrobky,“ řekla k farmářským trhům Lucie Hošková z Okresní Agrární komory Šumperk.

Agrární komora bude kontrolovat původ výrobků, potravinářská a hygienická povolení,
u ekologických výrobků jejich správné značení. Chce tak zamezit tomu, aby na trzích působili překupníci, kteří by své zboží nakoupili jinde, a pak ho se ziskem prodávali.

Zájem o spolupráci již projevily firmy jako PRO - BIO Staré Město, Včelnex Vítězslava Doubravy, A.W. Loštice, pekařství Leština, řeznictví Josef Klimeš a výrobce farmářských sýrů František Zatloukal. „Velmi nás potěšil i zájem jesenické Střední odborné školy gastronomie a potravinářství, se kterou spolupracujeme od loňského roku, kdy vyhrála cenu Regionální potraviny Olomouckého kraje v kategorii cukrářské a pekařské výrobky,“ řekla na závěr Hošková. Přihláška a podrobné informace jsou uveřejněny na www.oaksumperk.cz. Zájemci o prodej se mohou přihlásit i telefonicky přímo na Okresní Agrární komoře Šumperk na čísle 583 214 494.

MgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

Přihláška