Tisková zpráva MP Šumperk za období od 24.-30.1.2011

Dne 24.1.2011 zadržela hlídka MP Šumperk v prodejně Kaufland muže, který byl hledán Policií ČR. Tento muž byl poté převezen na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku.

Dne 26.1.2011 byla přivolána hlídka MP Šumperk ke krádeži zboží v prodejně Kaufland. Součinností bylo zjištěno, že pachatel krádeže byl za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán, byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření z trestného činu krádeže.

Dne 27.1.2011 bylo telefonicky oznámeno pracovníkem Domova důchodců v Šumperku, že se jim do suterénu budovy dostala kuna. Strážníci MP Šumperk zvíře odchytili a vypustili do lesa.

Dne 28.1.2011 v 13,30 hod. byla přivolána hlídka MP Šumperk ke krádeži zboží v prodejně Albert. Součinností bylo zjištěno, že pachatel krádeže byl za obdobný skutek v posledních třech letech potrestán, byl proto omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR pro podezření z trestného činu krádeže.

Dne 30.1.2011 bylo telefonicky oznámeno mužem, že je i se svými sousedy v domě obtěžován neustálým hlukem z jednoho bytu. Věc byla projednána s majitelkou tohoto bytu a vzhledem k tomu, že událost nebylo možno vyřešit na místě, byla postoupena správnímu orgánu.

Dne 30.1.2011 telefonicky oznámil muž, že ve sběrném dvoře na ul. Anglické jsou tři mladíci, kteří se pokoušejí odcizit nějaký materiál, který je zde uložen. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která před sběrnou zadržela tři chlapce, kteří se doznali, že přelezli plot a v areálu odcizili nějaký kov. Byl u nich nalezen batoh, naplněný kovovým materiálem. K vlastnictví tohoto batohu se nikdo z nich nedoznal. Batoh s materiálem jim byl odebrán, chlapci byli předáni rodičům a věc byla postoupena správnímu orgánu.

Dále bylo řešeno 7 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP