V šumperském muzeu bude již desátá výstava hub

Ve dnech 10. až 12. září 2009 proběhne ve Vlastivědném muzeu v Šumperku již desátá, jubilejní výstava živých hub. K vidění budou nejrůznější druhy jedlých i jedovatých hub, včetně dřevokazných. Součástí již tradiční výstavy bude i mykologická poradna vedená mykology prof. RNDr. B. Hlůzou, CSc., ze Šternberka, a ing. Jiřím Lazebníčkem z Olomouce. Živé exponáty hub budou letos poprvé doplněny jedinečnými kresbami hub, jejichž autorem je přerovský mykolog Jiří Polčák.

V průběhu celé výstavy bude probíhat determinace přinesených exemplářů, odborný výklad pro žáky základních a studenty středních škol i pro ostatní návštěvníky a náruživé houbaře. Návštěvníci výstavy si opět mohou nechat své nálezy hub odborně určit a mohou se také na realizaci výstavy spolupodílet tím, že před otevřením výstavy i v průběhu jejího trvání přinesou své nálezy k prezentaci a k doplňování čerstvých exponátů. Uvítáme jakékoliv druhy hub, které zájemci mohou během úterý a středy (8. a 9. září) odevzdávat v Informačním centru nebo ve Výstavní síni Vlastivědného muzea v Šumperku. Těmto zájemcům o spolupráci na výstavě bude umožněn vstup zdarma a v případě jejich souhlasu budou uvedeni jako spoluautoři. Výstava se koná v předsálí Rytířského sálu, jednotné vstupné je 10 Kč.

Vzhledem k tomu, že budou vystaveny živé houby, je konání výstavy časově omezeno na pouhé tři dny: ve čtvrtek a pátek od 9.00 do 17.00, v sobotu od 9.00 do 12.00. Využijte proto tuto jedinečnou příležitost, přijďte a pozvěte i své známé!

RNDr. Magda Zmrhalová
Vlastivědné muzeum v Šumperku

Popiska k obr.:
Houževnatec pohárovitý (Lentinus degener). Autor: Jiří Polčák

Informace o dalších akích konaných v Šumperku naleznete zde, případně na webových stránkách Regionálního a městského informačního centra Šumperk.