Šumperany zaveze zadarmo parní vlak do Nysy

Pozvánka na výlet parním vlakem.

Šumperané se mohou vydat parním vlakem do polské Nysy, kde proběhnou první srpnový víkend Dny Tvrze Nysy. Odjet do partnerského města mohou bezplatně parním vlakem ze Šumperka. Podmínkou je přihlásit se do pondělí 27. července.

„Nabídka se týká soboty 1. srpna. Parní vlak vyjíždí ze Šumperka v 6:55 ráno a zpět se vrátí ve 21:28 s tím, že jeden z vozů bude jídelní. Šumperanům navíc město zaplatí i cestovní pojištění,“ říká tisková mluvčí šumperské radnice Andrea Jahnová. V Nyse je pro návštěvníky připraven na Solném a hlavním náměstí bohatý program. Ten pak vyvrcholí ukázkou bitvy z roku 1807 na bitevním poli u Fortu II., kam budou zdarma jezdit kyvadlové autobusy.

„Vzhledem k tomu, že počet míst je omezený, měli by se zájemci přihlásit co nejdříve,“ zdůrazňuje Jahnová. Kontaktovat podle ní mohou Alenu Sidorovou, a to buď telefonem na čísle 583 388 609 nebo elektronicky prostřednictvím e-mailu alena.sidorova@musumperk.cz. Veškeré potřebné údaje, tedy jméno, příjmení, datum narození, název pojišťovny, adresu a kontakt, je nutné nahlásit do pondělí 27. července.

Zuzana Kvapilová
Šumperský zpravodaj

Šumperský zpravodaj naleznete v elektronické podobě i na webových stránkách města Šumperka zde.

2009 07 22 plakat parni vlak