Oslavy 15. výročí partnerství měst Šumperk a Bad Hersfeld se blíží

V prvním červnovém víkendu (5. - 6. června) si v Šumperku připomeneme v rámci Slavností města Šumperka nejvýznamnější historickou událost v dějinách města - ; Sjezd moravských pánů a slezských stavů, který se konal na šumperském zámku 4. června 1490, a současně také významné jubileum. Oslavíme již 15 let od podepsání smlouvy o partnerství měst Šumperk a Bad Hersfeld.

Do Šumperka přijedou nejen členové vedení města Bad Hersfeld, ale také zástupci různých německých spolků, zájmových skupin a sdružení - hasičský sbor, německá mládež, členové pěveckého sboru se sbormistrem Ulli Meissem…

Pátek 5. června

Partnerství v praxi předvedou na společném koncertě šumperští Motýli a hersfeldský Chor der Modell- und Gesamtschule Obersberg. První společný koncert proběhne v pátek od 10:30 hodin v kostele Zvěstování Panny Marie, na který Vás srdečně zveme. Partnerství obou měst se věnují i Slavnosti města Šumperka. Hersfeldští se zúčastní nejen kostýmovaného průvodu k radnici a zpět, ale partnerství je věnován i závěr pátečního večera - ohněstrůjné představení. V rámci oslav partnerství měst Šumperk a Bad Hersfeld je pro občany v pátek večer připravena další veřejně přístupná akce, která zajímavě obohatí letošní program. Na nádvoří Pavlínina dvora se od 20:00 do 01:00 koná Košt mikulovských vín.

Sobota 6. června

V šumperském divadle, po sobotní vernisáži výstavy fotografií představující město Bad Hersfeld v 10:30 hodin, se bude konat od 11:00 hodin slavnostní zasedání, na kterém představitelé obou měst podepíší memorandum - potvrzení dosavadní spolupráce a příslib dalších společných akcí a projektů. Obě akce jsou pro zájemce otevřené a přístupné. Od 14 hodin v parku „U sovy“ proběhne promenádní koncert Modré muziky pod vedením kapelníka Jaroslava Kranicha. V 19:30 hodin v kostele Zvěstování Panny Marie proběhne druhý společný koncert šumperského a hersfeldského sboru.

V říjnu letošního roku se oslavy 15. výročí partnerství budou konat v rámci akce Lullusfest také v německém Bad Hersfeldu.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

Zapálení slavnostního ohně v rámci hersfeldského Lullusfestu

1 II

Lollslauf

PA120065 PA120141 PA120149

Odhalení názvu náměstí

IV V III

10. výročí partnerství měst Šumperk a Bad Hersfeld - podpis memoranda

VII VIII IX X XI XII XIII XIV

Vánoce na "Točáku" a předání výtěžku z prodeje štol, svařeného vína a koblížků

XV XVI XVII XVIII XIV XX