Zatočte s elektroodpadem

Pod záštitou starosty města Šumperka se ve čtvrtek 28. května 2009 od 10.00 hodin bude na Hlavní třídě u sochy Josefa II. konat Ekoshow.

Město Šumperk, stejně jako dalších 79 měst v České republice, navštíví interaktivní recyklační roadshow „Zatočte s elektroodpadem“, při které budou mít občané možnost spotřebiče bezplatně odevzdat a zároveň se dozvědět, co je následně během recyklace čeká a další podrobnosti o zpětném odběru. K tomu je připravena zábavná show spojená s kvízy a možností získat ceny. Každého, kdo na místě odevzdá elektrospotřebič k recyklaci, pak čeká odměna.

Odměnu pak může získat i město Šumperk - hmotnost vybraných elektrozařízení v jednotlivých městech bude přepočítána na výtěžnost dle počtu obyvatel a tři města s nejvyšší výtěžností získají odměnu. Dle průběžných výsledků na webových stránkách www.zatocteselektroodpadem.cz vede město Mikulov - partnerské město Šumperka. Každý obyvatel Mikulova odevzdal (v přepočtu) v rámci této akce k recyklaci 0,367 kg vysloužilých elektrozařízení.

Přijďte se podívat ve čtvrtek 28. května 2009 od 10.00 hodin na Hlavní třídu a vytočte si na kole štěstí dárek za donesený spotřebič.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

2009 05 11 ekoshow