Tisková zpráva MP Šumperk za období od 19.-25.1.2009

Ve dnech 21. a 23.1.2009 byly na Městskou policii Šumperk oznámeny krádeže v marketech Kaufland a Hypernova. V obou případech bylo součinností s Policií ČR zjištěno, že pachatelé těchto krádeží byli v posledních 3 letech za podobný skutek potrestáni. Oba pachatelé byli proto omezeni na osobní svobodě a předáni Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Dne 23.1.2009 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. 17.listopadu osobu, hledanou Policií ČR. Tato osoba byla poté převezena na Obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku.

Dne 25.1.2009 byla Městskou policií Šumperk přijata žádost o součinnost při otevření bytu na ul. 8.května v Šumperku, vzhledem k tomu, že se syn majitelky nemohl žádným způsobem dostat do bytu. Hasiči byt následně otevřeli a majitelka byla nalezena v uvedeném bytě bez známek života. Na místo byl přivolán lékař a Policie ČR.

Krádež v obchodě byla řešena v 1 případě a dále byl proveden odchyt 2 psů, z nichž 1 byl převezen do útulku a 2. byl umístěn v odchytovém kotci MP.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP