Piškvorky ovládnou střední školy i na Šumpersku

Stejně jako v jiných částech České republiky budou moci i středoškoláci na Šumpersku poměřit své logické schopnosti během historicky největšího turnaje v piškvorkách - pIšQworky - který pořádá občanské sdružení Student Cyber Games. Nad čtverečkovaným papírem se odhadem utká celkově až 15 000 nadějných piškvorkářů!

Piškvorky jsme vybrali především proto, že je to hra jednoduchá a zároveň propracovaná a my se snažíme o intelektuální rozvoj studentů zábavnou formou. Tato hra to, dle našeho názoru, skvěle umožňuje,“ vysvětluje hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.

Do 17. října musí všechny střední školy vybrat ze svých studentů 2 pětičlenné týmy, které je budou reprezentovat v oblastním kole. To pořádá 21. října Obchodní akademie Mohelnice a 5. listopadu Obchodní akademie Šumperk. Nejlepší z nich se pak se svými vrstevníky střetnou nejprve v krajském a později celorepublikovém finále soutěže, které se uskuteční 21. listopadu. Vítězné družstvo si kromě nehynoucí slávy pro sebe a svou školu odnese i řadu věcných cen. Mezi ty nejzajímavější patří adrenalinový mix dle vlastního výběru (zorbing, skákací boty, terénní čtyřkolky a mnoho dalších).

Podaří se uspět studentům některé ze šumperských středních škol?

Richard Šefr,
www.pisqworky.cz