Tisková zpráva MP Šumperk za období od 8.-14.9.2008

Dne 8.9.2008 bylo oznámeno, že v areálu nádraží ČD nějací mladíci kradou elektrické kabely. Hlídka MP Šumperk krátce nato zadržela dva muže, kteří měli u sebe odřezané kusy kabelů. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 9.9.2008 přivolala hlídka MP Šumperk RZS ke zraněnému muži na Hlavní třídě. Tento si zřejmě v podnapilém stavu způsobil zranění na hlavě. Cizí zavinění nebylo zjištěno.

Dne 11.9.2008 bylo telefonicky oznámeno, že ze zahrádkářské kolonie při ul. Žerotínova někdo odcizil zahradní kolečko, na kterém odváží část rozebraného plotu. Hlídka MP pachatele zadržela, odcizené kolečko bylo vráceno zpět a pachateli byla uložena bloková pokuta.

Dne 11.9.2008 bylo řešeno porušování OZV č. 4/2008 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství v Sadech B. Martinů v Šumperku. Muži, který tuto vyhlášku nerespektoval, byla uložena bloková pokuta.

Obdobný případ byl řešen i 13.9.2008, tentokrát v Sadech 1.máje. Také tomuto přestupci byla uložena bloková pokuta.

Dne 11.9.2008 zadržele hlídka MP Šumperk na ul. Slovanské muže, který řídil osobní motorové vozidlo, přestože mu byl soudem vysloven zákaz řízení. Následně bylo zjištěno, že motorové vozidlo bylo odcizeno. Věc byla na místě předána Policii ČR k dalšímu šetření.

Dne 14.9.2008 oznámil na MP Šumperk mladík, že mu bylo odcizeno jízdní kolo. Hlídka MP Šumperk naložila oznamovatele do služebního vozidla a provedla kontrolu okolí. Pachatele se podařilo zadržet na ul. Zábřežské, kde bylo nalezeno i odcizené jízdní kolo. Pachatel se ke krádeži doznal. Věc byla předána Policii ČR k dalšímu šetření.

Dne 14.9.2008 byl na ul. Polské zadržen muž, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR (tento muž nenastoupil do výkonu trestu). Byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR v Šumperku k dalšímu opatření.

Byly řešeny 2 krádeže v obchodech.

Byli odchyceni 2 psi, kteří byli předáni majitelům.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk