Tisková zpráva MP Šumperk za období od 18.-24.8.2008

Dne 18.8.2008 byl hlídkou MP Šumperk na ul. 17.listopadu zadržen uprchlý chovanec z výchovného ústavu; byl převezen na Policii ČR v Šumperku.

Dne 19.8.2008 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Bratří Čapků muže, který byl osobou hledanou Policií ČR. Tento muž byl omezen na osobní svobodě a převezen na Obvodní oddělení policie ČR v Šumperku.

Dne 23.8.2008 ve 21,30 hod. byl na základě oznámení občanů na ul. Potoční zadržen mladík, který řídil osobní motorové vozidlo pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění. Spolu s ním byly ve vozidle další tři osoby. Provedenou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 0,45 promile alkoholu. Věc byla předána na místě přivolané hlídce Policie ČR.

Dne 23.8.2008 bylo telefonicky oznámeno že z domu na ul. Bludovské je slyšet volání o pomoc. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která zjistila, že na balkóně v 6. patře leží muž,, který se nemůže hýbat, ale komunikuje. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří otevřeli byt a zraněný muž byl RZS převezen do nemocnice.

Bylo řešen 9 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni dva psi, kteří byli umístěni v odchytových kotcích MP Šumperk.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk