Mezinárodní folklorní festival odstartoval!

Ve středu 13. srpna v 18:00 hodin odstartoval Mezinárodní folklorní festival vystoupením cimbálové muziky Zbyňka Hrdličky. V dalších pěti dnech několik set členů folklorních souborů předvede své umění občanům i návštěvníkům Šumperka v rámci již osmnáctého ročníku festivalu.

Ve čtvrtek 14. srpna se naplno „otevřou brány festivalu“ - na malé scéně „U Sovy“ již v 10:30 hodin vystoupí první soubory v rámci „Hudební pohlednice z ciziny“. Od 15:30 hodin půjde pěší zónou dožínkový průvod (od „Točáku“ k malé scéně „U Sovy“), následovat budou oblastní dožínky a odpoledne se zakončí přehlídkou dechových hudeb.

Páteční již celodenní program bude zahájen v 9:30 hodin na malé scéně vystoupením zahraničních souborů, následovat bude dětské odpoledne pod názvem „Do kolečka, do kola“, v letním divadle si od 18:30 budeme moci shlédnout vystoupení zahraničních hostů, ve 22:30 se program zakončí slavnostním ohňostrojem. V sobotu zástupce všech souborů přijme na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož, následovat bude představení hostů před radnicí, pěší zóna se promění v „Roztančenou ulici“ a celodenní program vystoupení domácích a zahraničních folklorních souborů, přehlídky lidových krojů a tvořivosti se zakončí tradiční veselicí.

Ve folklorním duchu budou také nedělní a pondělní vystoupení českých, moravských, slezských i zahraničních souborů i závěrečný festivalový pořad „Leť, písničko leť!“.

Další informace o konání Mezinárodního folklorního festivalu I.O.V. Šumperk včetně kontaktu na ředitelku festivalu paní Libuši Drtilovou najdete spolu s fotogalerií minulých ročníků na internetové adrese http://www.festivalsumperk.cz/.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

Program Mezinárodního folklorního festivalu I.O.V. Šumperk
Program na pátek 15.08.2008
Program na sobotu 16.08.2008
Program na neděli 17.08.2008