Tisková zpráva MP Šumperk za období od 14.-27.7.2008

Dne 14.7.2008 v nočních hodinách anonymně telefonicky oznámil na MP nějaký muž, že na ulici Šumavská u domu č.23 nějaký muž převrací kontejnery na domovní odpad. Hlídka MP po příjezdu na místo mladíka zadržela a věc s ním projednala. Mladík rozsypaný obsah z kontejnerů posbíral, ale odmítl zaplatit jakoukoliv blokovou pokutu. Věc byla proto postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 14.7.2008 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Vřesová muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR z důvodu vydání příkazu k zatčení. Muž byl omezen na osobní svobodě a předán PČR v Šumperku.

Dne 14.7.2008 řešila hlídka MP Šumperk v parku B.Martinů muže, který nerespektoval obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta.

Dne 16.7.2008 řešila hlídka MP Šumperk na ul.Jesenická u prodejny Hypernova muže, který nerespektoval obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta.

Dne 17.7.2008 řešila hlídka MP Šumperk na ul. Žerotínova u bývalé mototechny muže, který nerespektoval obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta.

Dne 18.7.2008 telefonicky oznámil na MP Šumperk muž, že na ul.Gen.Svobody došlo ke znečištění chodníku psími exkrementy. Hlídka MP na místě zjistila majitele psa, který chodník znečistil a věc s ním projednala. Za jeho jednání mu byla uložena bloková pokuta.

Dne 19.7.2008 řešila hlídka MP Šumperk v Sadech 1.máje 2 muže a jednu ženu, kteří nerespektovali obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Věc byla postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 19.7.2008 zadržela hlídka MP Šumperk na ul. Jesenická muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR . Muž byl omezen na osobní svobodě a předán PČR v Šumperku.

Dne 20.7.2008 zadržela hlídka MP Šumperk v nočních hodinách na ul.Revoluční muže, u kterého bylo důvodné podezření, že řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která u něho provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,07 promile alkoholu. Věc si proto převzala na místě k dalšímu šetření.

Dne 20.7.2008 řešila hlídka MP Šumperk v parku B.Martinů muže a ženu, kteří nerespektovali obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Věc byla postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 21.7.2008 zadržela hlídka MP Šumperk v Sadech 1.máje muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR . Muž byl omezen na osobní svobodě a předán PČR v Šumperku.

Dne 21.7.2008 v odpoledních hodinách zadržela hlídka MP Šumperk na ul.8.května nezletilého mladíka, který řídil motocykl aniž vlastní řidičské oprávnění. Věc si na místě převzala PČR k dalšímu šetření.

Dne 22.7.2008 v nočních hodinách zadržela hlídka MP Šumperk na ul.Husitská mladíka, který jel na jízdním kole v podnapilém stavu. Na místo byla přivolána PČR, která u něho provedla orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,33 promile alkoholu. Na základě této skutečnosti si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 22.7.2008 zadržela hlídka MP Šumperk na ul.8.května ženu, po které bylo vyhlášeno pátrání Policií ČR . Žena byla omezena na osobní svobodě a předána PČR v Šumperku.

Dne 23.7.2008 řešila hlídka MP Šumperk na ul.Vřesová 2 muže a dvě ženy, kteří nerespektovali obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Věc byla postoupena k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Dne 26.7.2008 řešila hlídka MP Šumperk ve Smetanových sadech 3 mladíky, kteří nerespektovali obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Za jejich jednání jim byla uložena bloková pokuta.

Bylo řešeno 8 krádeží v obchodech.

Byli odchyceni 4 psi, z nichž 1 zůstává v odchytovém kotci MP Šumperk a ostatní byli předáni majitelům.

URBÁNEK Martin
zástupce ředitele MP Šumperk