Strom splněných přání se rozsvítí v půlce listopadu

Strom splněných přání se v Informačním centru Šumperk na Hlavní třídě rozzáří i letos. Účel tohoto dobročinného projektu zůstává stále stejný – udělat radost dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí ze Šumperka.

Strom splněných přání se všemi přáníčky v roce 2020„Úvodní akce spojená s vyvěšením přání dětí na stromeček proběhne v pondělí 15. listopadu od 17.30 hodin,“ uvedla pracovnice informačního centra Martina Plesníková. Od tohoto data si budou moci „ježíšci“ vybrat, které dětské přání vyplní. Až do pondělí 13. prosince pak budou mít čas dárky zakoupit a zabalené ve vánočním papíru je přinést do informačního centra, odkud následně poputují do zapojených organizací.

Pokud by se před Vánoci epidemiologická situace zhoršila a informační centrum muselo být uzavřeno, výběr přání by se přesunul na webové stránky. Minulý rok si „ježíšci“ vybírali přání on-line z fotogalerie a svůj zájem o koupi dárku potvrzovali e-mailem. Počáteční obavy, zda to zájemce neodradí, se naštěstí nepotvrdily. „Jsme velmi rádi, že Strom splněných přání má v Šumperku již takovou tradici, že je zmíněné komplikace vůbec neodradily od konání dobrých skutků,“ dodala Plesníková. V minulém roce akce udělala radost šestačtyřiceti dětem ze tří zapojených organizací.