Cyklistická špička zavítá do Šumperka

Největší a tradičně nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích přijede v srpnu do Šumperka. Třináctý ročník etapového podniku první kategorie UCI namísto dosud známého pojmenování Czech Tour ponese od letošního roku název SAZKA Tour. Královská etapa startuje v Šumperku na náměstí Míru v neděli 8. srpna v 11 hodin, jednotlivé týmy se veřejnosti představí od 10.15 hodin po přivítání starostou města.

Pojede se ve čtyřech krajích od 5. do 8. srpna, startovat na něm bude pouze dvacet nejlepších vybraných sedmičlenných světových a českých profesionálních cyklistických týmů a organizátoři opět slibují výjimečný sportovní zážitek. 

SAZKA Tour je jediný cyklistický etapový závod tohoto významu v České republice, který se koná každoročně v srpnu. V současnosti patří k důležitým cyklistickým závodům v Evropě. Závod je součástí UCI Europe Tour, což znamená, že soutěžící musejí mít licenci Světové cyklistické federace.

Letošní trasa SAZKA Tour je 731 km dlouhá s převýšením 12 600 metrů a je protkaná divácky atraktivními místy, na nichž leží horské a sprintérské prémie. Čtvrtá a zároveň královská etapa dlouhá 174,8 kilometru startuje 8. srpna v 11 hodin v historickém centru Šumperka u radnice a povede přes Hanušovice, Červenohorské sedlo, Vidly a Bruntál do Šternberka. Dojezd do cíle v Radniční ulici je do 15.25 hodin, vyhlášení výsledků je pak naplánováno na 15.45 hodin.