Tisková zpráva MP Šumperk za období od 2. - ; 8.6.2008

Dne 2.6.2008 v 04,00 hod. prováděla hlídka MP Šumperk asistenci hasičům při lokalizaci požáru skladu na ul. Příčné v Šumperku.

Dne 4.6.2008 v odpoledních hodinách byla vyslána hlídka MP Šumperk na ul. B. Němcové, kde došlo k dopravní nehodě - osobní motorové vozidlo narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Věc šetřila Policie ČR, u řidiče byla provedena dechová zkouška, kterou bylo zjištěno, že řidič byl pod vlivem alkoholu.

Dne 5.6.2008 ve 23,50 hod. přivolala hlídka MP Šumperk RZS zjevně podnapilému muži, který ležel na zemi na ul. 28.října se zraněním na hlavě. Tento muž byl převezen k ošetření do nemocnice. Cizí zavinění nebylo zjištěno, zranění si způsobil zřejmě sám pádem na zem.

Dne 7.6.2008 ve 20,10 hod. oznámila telefonicky žena, že na ul. M.R.Štefánika v Šumperku došlo k dopravní nehodě, kdy řidič narazil do dopravního značení a z místa nehody ujel. Svědkyně uvedla i registrační značku havarovaného vozidla. Přivolaná hlídka MP Šumperk na místě zjistila, že při nehodě došlo i k úniku provozních náplní z vozidla, kterými byl znečištěn chodník i vozovka. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří závadu odstranili. Hlídka MP Šumperk pokračovala v hledání vozidla, a ve 20,30 hod. toto vozidlo zajistila na ul. Vančurova i s řidičem. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 8.6.2008 zjistila hlídka MP při kontrolní činnosti na ul. J. z Poděbrad černou skládku; jednalo se o odložený starý nábytek. Podařilo se zjistit původce této skládky, kterému byla uložena bloková pokuta.

V šesti případech bylo řečeno porušení OZV č. 4/2008 o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství.

Dále bylo řešeny 2 krádeže v obchodech.

Byli odchyceni 4 psi, dva byli převezeni do útulku, jeden předán majiteli a jeden je zatím umístěn v odchytovém kotci MP Šumperk.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk