Vysoké teploty spustily mlžení na autobusovém nádraží

Autobusové nádraží v Šumperku je připraveno na letní horka. Technici z firmy Klus spustili systémy na zvlhčování a ochlazování vzduchu a zálivku. Vzhledem k tomu, že při spuštění systému během úterního poledne překročily teploty 30 stupňů, přítomní si mohli na své vlastní kůži mlžnou clonu otestovat.

„Na autobusovém nádraží jsou dva systémy. Jeden zajišťuje mlžení, tedy zvlhčování vzduchu, druhý zálivku zelené střechy. Zvlhčování vzduchu je prováděno pitnou vodou. Systém spouští teplotní čidlo, které je nastaveno na 30 stupňů Celsia. Zálivka zelené střechy je zajišťována dešťovou vodou z akumulační nádrže,“ vysvětlil stavbyvedoucí Jan Mikeska.

Uvedl, že trysky, které zvlhčují vzduch, jsou umístěné na střeše zastávky MHD s červeným logem města a na kovové konstrukci sochy Merkura u výpravní budovy.

Zálivka bude probíhat 4 krát týdně vždy ve 3 hodiny v noci, v době, kdy na nádraží nezastavuje žádný autobus. Systém je opatřen čidlem vlhkosti, které zálivku nespustí v době deště. „Oba systémy jsou nastavitelné, takže můžeme měnit frekvenci rosení či zálivky nebo teplotu,“ doplnil Jan Mikeska.

Na autobusovém nádraží bylo spuštěno rosení které zvlhčuje vzduch