Město se připojuje k akci Ukliďme Česko

Není to nic složitého, stačí si vzít na procházku rukavice a pytle na odpad a naplnit je odpadky. Ty pak lze dát do nejbližšího černého kontejneru na směsný odpad. I jeden zaplněný pytel vylepší životní prostředí a pomůže, aby naše město a okolní příroda byly čistší a krásnější.

Město Šumperk se zapojuje do akce Ukliďme Česko. „V současné době kvůli epidemické situaci není možné pořádat žádné hromadné akce. Budeme tedy rádi za každého individuálního sběrače, který si z procházky v katastru města Šumperka s sebou odnese alespoň jeden pytel odpadků,“ říká místostarosta Jakub Jirgl, v jehož gesci je i životní prostředí.

Akce Ukliďme Česko oficiálně startuje v sobotu 27. března, uklízet je však možné kdykoliv, například i během velikonočních svátků, kdy nás čekají čtyři dny volna. „Pokud se nedostanete do přírody, k očistě svého okolí můžete přispět třeba i tím, že posbíráte odpadky na cestě do práce nebo do obchodu,“ vyzývá občany starosta města Tomáš Spurný, jenž je pravidelným sběračem odpadků na svých pochůzkách po městě i během výletů do přírody. „Je mi smutno, když vidím, kolik PET lahví se válí například kolem bratrušovské cyklostezky nebo v lesích kolem města,“ tipuje Tomáš Spurný místa, která očistu potřebují. 

Šumperané mohou ze svých výprav za sběrem odpadků posílat fotografie. Nejoriginálnější snímky vedení města odmění a zveřejní na facebookových stránkách. Fotografie mohou lidé posílat do 10. dubna na e-mail: sona.singerova@sumperk.cz nebo na messenger tiskové mluvčí Soni Singerové.

pollution 3441119 1920