Tisková zpráva MP Šumperk za období od 5. - 11.5.2008

Dne 5.5.2008 bylo přijato telefonické oznámení, že na kopci v lesíku na „Vodárně“ při ul. 8.května někdo rozdělal oheň. Na místo byla vyslána hlídka MP Šumperk, která zjistila muže, který zde opaloval kabely. Věc byla po zadokumentování předána správnímu orgánu a oheň byl uhašen.

Dne 7.5.2008 ve 03,00 hod. řešila hlídka MP Šumperk na ul. Krátké dva mladíky, kteří rušili noční klid hlasitým křikem. Společně s těmito mladíky tam byla i dívka, která sice nekřičela; ta se vymočila přímo na ulici. Všem byla za jejich jednání uložena bloková pokuta.

Dne 7.5.2008 řešila hlídka MP Šumperk na ul. Fibichova černou skládku. Jako původce této skládky byla zjištěna žena, která vyhodila starý nábytek před dům. Byla jí uložena bloková pokuta, tento nábytek později uklidila.

Dne 8.5.2008 v 03,00 hod. zjistila hlídka MP Šumperk dva mladíky, kteří na Masarykově náměstí přecházeli po zaparkovaném vozidle, dále převraceli odpadkové koše a poškodili vývěsku na autobusovém nádraží. Oba mladíci byli na místě zadrženi a poté předáni přivolané hlídce Policie ČR.

Dne 9.5.2008 v 00,30 hod. bylo telefonicky oznámeno, že ve dvoře na ul. Bohdíkovské je agresivní pes, který ohrožuje obyvatele domu. Na místě bylo zjištěno, že pes se utrhl od boudy a zadávil jiného psa téhož majitele. Psa se podařilo zklidnit uklidňujícím prostředkem a poté byl znovu přivázán k boudě. Majiteli bylo doporučeno, ať se obrátí na veterinárního lékaře a projedná další postup.

Byli odchyceni dva psi, z nichž jeden byl předán majiteli a jeden byl umístěn do odchytového kotce.

Dále bylo řešeno 18 krádeží v obchodech.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk