Dnes by odstartoval Blues Alive

Téměř čtvrt století se do Šumperka v polovině listopadu pravidelně sjížděly hvězdy zahraničního i domácího blues. Letošní pětadvacátý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive, plánovaný od 12. do 14. listopadu, však museli pořadatelé vzhledem ke koronavirovým opatřením a celkové epidemické situaci zrušit.


Jubilejní pětadvacátý ročník Blues Alive se tak uskuteční příští rok na podzim, konkrétně od 11. do 13. listopadu 2021. „Těšíme se, že naše výročí s fanoušky oslavíme o to více příští rok. Zároveň jim děkujeme za podporu,” uvedl ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Blues Alive je největší mezinárodní festival svého žánru ve střední Evropě, jenž se za čtvrt století své existence propracoval k pozici světově uznávané přehlídky. Loni obdržel od americké The Blues Foundation nejvýznamnější ocenění, které může nehudebník získat, Keeping The Blues Alive Award. Zástupci organizátorů festivalu je osobně převzali v americkém Memphisu. Blues Alive od svého začátku v roce 1996 představuje nejen legendy blues a jeho současné hvězdy, ale zároveň vyhledává doma i v zahraničí čerstvé objevy.

Jako alespoň malou náplast za neuskutečněný festival přinášíme malu ochutnávku z předchozích ročníků a reportáž o udělení prestižní ceny od americké The Blues Foundation.

Blues Alive získal prestižní ocenění, reportáž je zde.

Zde sestřihy z let 2015, 20112008, 2006, 2005

2020 BA 1920x1080 GoOut