Posprejoval auta i zastávku, zadrželi ho strážníci

Tříčlenná skupina mladých lidí kráčela 27. července v podvečer Reissovou ulicí, jeden z trojice měl v rukou sprej a cokoliv, co mu přišlo do cesty, zasáhla stříbrná barva – zaparkovaná auta, popelnici, autobusovou zastávku. Počínání mladíka sledovali náhodní svědci, kteří na místo přivolali městskou policii.

„Strážníci se okamžitě vydali na místo, mladíka zadrželi a předali policistům z Obvodního oddělení Policie ČR v Šumperku, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení. Nyní mladík čelí podezření z přečinu poškozování cizí věci. Škoda, kterou sprejer způsobil, je odhadována v řádu desítek tisíc korun,“ uvedl ředitel Městské policie v Šumperku Jaroslav Janderka. Zdůraznil, že vandala se jeho mužům podařilo dopadnout díky pozorným občanům, kteří „řádění“ mladíka oznámili na linku tísňového volání Městské policie Šumperk 156.

04

Od počátku tohoto roku se jednalo o druhé zdržení pachatele, který úřadoval se sprejem v ruce. Stejná hlídka zadržela vandala, který „vylepšil“ na konci ledna v centru města různé objekty v majetku města, firem či soukromých osob.

IMG 9752

Za úspěšný a rychlý zásah strážníkům osobně poděkoval starosta Tomáš Spurný, který jim předal i malý dárek. „Snažíme se, aby město bylo pro naše občany bezpečnější. Osobně mě trápí vandalizmus, do kterého patří i sprejerství. Proto jsem velice rád, že díky rychlému zásahu našich strážníků byl zadržen mladík, který napáchal spoustu škody,“ uvedl Tomáš Spurný.