Zebra u Mototechny svítí oranžově

Když budete přecházet zebru ve Slovanské ulici nedaleko Mototechny, žádný řidič vás zaručeně nepřehlédne. Díky dotaci z Nadace ČEZ ve výši 120 tisíc korun jsou chodci vidět i za tmy, přechod je totiž nově nasvícen. Na malé slavnosti, která přechod oficiálně rozsvítila, se sešlo vedení města i zástupci společnosti ČEZ.

„Tento přechod jsme se rozhodli nasvítit především kvůli dětem a jejich bezpečnosti. Jako chodec i motorista vidím ten rozdíl, kvalitně osvětlený přechod je samozřejmě mnohem bezpečnější. Proto bychom rádi v tomto trendu pokračovali a osvětlili přechody i v dalších částech města,“ řekla během malé slavnosti místostarostka Marta Novotná.

IMG 9549

Obchodní ředitel ČEZ Energo Radek Dvořák připomněl, že jeho společnost vstoupila do Šumperka v roce 2015. „Provozujeme zde tři kogenerační jednotky, díky nimž jsou ve spolupráci s firmou Sateza vytápěny domy napojené na centrální zásobování teplem. Ve městě působí i další firmy ze Skupiny ČEZ, a proto jsme rádi, že jsme jako dobří sousedé prostřednictvím Nadace ČEZ přispěli na projekt, který přinese užitek všem občanům a hlavně dětem,“ řekl obchodní řediteli ČEZ Energo Radek Dvořák.

IMG 9552

Od roku 2013 podpořila Nadace ČEZ po celé republice v tomto programu přes 150 projektů, což odpovídá více než 200 novým Oranžovým přechodům. „Moderní osvětlení přechodu zvyšuje bezpečnost chodců o 65 procent. To je jeden z důležitých argumentů odborníků, díky kterému se programu Oranžové přechody věnujeme dlouhodobě,“ vysvětlila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

IMG 9563

Jako první se po přechodu symbolicky prošly děti, které tráví prázdniny na příměstském táboře organizovaném volnočasovým centrem Doris. Ty asistovaly také při přestřižení pásky, z níž si každý táborník odnesl alespoň kousek na památku.