Vagus pomáhá Dětskému klíči

Pomozte šířit osvětu autismu spolu s Vagus & Dětský klíč Šumperk a přispějte na dobrou věc!  Firma Vagus ve spolupráci s nadací Dětský klíč vyrobila kolekci mikin. Celý zisk z jejich prodeje jde na vybavení interiéru nového asistenčního domu pro osoby s poruchou autistického spektra, který vyrůstá v Temenici.

„V domě budou čtyři bytové jednotky, zázemí pro asistenty, krizový pokoj s kuchyňským koutem a sociálním zařízením pro nárazové ubytování osob s poruchou autistického spektra, které se ocitly v těžké životní situaci,“ uvedla Silvie Nováková, manažerka Dětského klíče.
Vysvětlila, že vzniknou dvě domácnosti, které budou tvořit vždy dva byty se společnou kuchyní a jídelnou. Kromě bytů bude asistenční dům zahrnovat společnou knihovnu (pracovnu), relaxační (cvičební) místnost a prádelnu. Servisní zázemí doplní technická místnost a kancelář. Výstavbou Asistenčního domu bude umožněno výrazně lepší a kvalitnější uspokojení naléhavé potřeby odlehčovací služby pobytové pro lidi s autismem a jejich rodiny v regionu.

klíč dům

Mikiny, jejichž prostřednictvím firma Vagus podpořila projekt asistenčního domu, můžete zakoupit v prodejně Vagus na Polské 82/1 ulici (vedle kavárny Pikola) nebo na eshopu Vagus. Zde také najdete i všechny informace, specifikace a popis mikiny od autorky designu.