Temeničtí hasiči pomáhali zaplaveným obcím

Do Rapotína a Dlouhé Loučky směřovaly před několika dny vozy dobrovolných hasičů z Temenice. V obou obcích dobrovolníci pomáhali zvládnout místním lidem povodně.

„V neděli 7. června nás svolalo operační středisko na základnu v Temenici kolem desáté hodiny večer. Zpočátku to vypadalo, že budeme pouze držet pohotovost za profesionální jednotku, která vyrazila na pomoc zatopené Oskavě. Nakonec jsme do terénu vyjeli i my,“ uvedl velitel jednotky dobrovolných hasičů Pavel Koutný. 

Rapotín4

Temeničtí hasiči nejprve v noci z neděle 7. na pondělí 8. června pomáhali zvládat velkou vodu v Rapotíně. Nasvěcovali a hlídali rozestavěný most u kostela a odčerpávali vodu ze zatopených domů. „Na základnu jsme se vrátili v šest ráno a za dvě hodiny už jsme jeli do Dlouhé Loučky, kde byla opět v permanenci naše čerpadla. Zásah komplikoval obrovský příval bahna, nedalo se rozeznat, kde býval trávník nebo chodník,“ popsal situaci Pavel Koutný.

Dlouhý loučka

V Dlouhé Loučce, kde se prohnala klasická přívalová voda, hasiči zápasili s vodním živlem celý den. Od řídícího důstojníka dostali na starost odčerpat vodu z domů v ulici, která sousedí s řekou. Na základnu se vrátili až v odpoledních hodinách. Poté je čekalo zhruba dvouhodinové čištění výstroje a výzbroje, umýt bylo potřeba vše od auta po oblečení.

Úklid

Teprve po splnění svých povinností se členové zásahové jednotky dočkali po dvou dnech beze spánku zaslouženého odpočinku.