Vedení města poděkovalo Základní škole Šumavská za fungování ve stavu nouze

Minulý týden si slova díků vyslechly pracovnice Veselé školky, dnes poděkování zaznělo v Základní škole v Šumavské ulici. Kompletní vedení města v čele se starostou Tomášem Spurným přišlo vyjádřit vděk pedagogům, kuchařkám a dalším provozním pracovníkům za to, že se během koronavirové krize postarali o zajištění péče o děti klíčových pracovníků ve strategických pozicích státu.


„Na město se v první dny nouzového stavu valilo spoustu informací a nespočet úkolů. Tím, že jste byli ochotní jít do rizika a vzali na sebe jeden z těch nejdůležitějších úkolů, to znamená, že jste zajistili hlídání dětí rodičů pracujících ve zdravotnictví, bezpečnostních složkách či v sociální oblasti, jste nám opravdu hodně pomohli. Za to vám patří velký dík,“ uvedl Tomáš Spurný, kterému při rozdávání květin a drobných dárečků pomáhali místostarostové Marta Novotná a Jakub Jirgl.

Podle ředitele školy Viktora Vernera fungovala krizová škola bez problémů. „I když jsme s podobným režimem fungování školy nikdy nesetkali, rodiče se chovali velice zodpovědně a děti byly moc hodné. Určitě to byla obrovská zkušenost pro všechny,“ uvedl Viktor Verner. Vysvětlil, že do školy docházely převážně děti z prvního stupně. Dopoledne se věnovaly výuce, odpoledne pak trávily nejraději venku na hřišti. „Ta byla v té době zavřená pro veřejnost, tak nás dokonce párkrát přijela zkontrolovat městská policie, kterou informoval někdo z okolí, že se zde děje něco nekalého,“ dodal ředitel školy s úsměvem.


web2