Vedení města poděkovalo Veselé školce

Čtyři desítky růží a stejný počet dárečků předal starosta města Tomáš Spurný a místostarostka Marta Novotná ředitelce Veselé školky v Prievidzské ulici Yvoně Šimkové. Tato školka se v době koronakrize starala o děti zdravotníků, sociálních pracovníků, policistů, a dalších rodičů, kteří stáli v předních liniích během boje s Covidem – 19.

růže2 „Zasloužíte si všichni obdiv za váš přístup a ochotu postarat se oděti klíčových pracovníků, chtělo to určitě i hodně odvahy a osobního nasazení. Za to si všichni zaměstnanci školky zaslouží velký dík,“ doplňovali se navzájem během předávání dárků pro pracovníky školky Tomáš Spurný a Marta Novotná.

Podle ředitelky Yvony Šimkové krizovou školku navštěvovalo denně deset až dvacet dětí., celkem jich bylo přihlášeno asi 25. „Ty pracovnice, které se o děti staraly, to vnímaly jako své poslání a hlásily se dobrovolně.“ uvedla ředitelka, která si pochvalovala skvělou spolupráci s rodiči i to, jak byly děti hodné. „Snažili jsme se pro ně připravovat pestrý program, vytvářeli jsme i výukové materiály pro rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, aby je měli jak zabavit,“ doplnila Yvona Šimková. 

Šumperští i regionální zaměstnavatelé jako Nemocnice Šumperk, Sociální služby pro seniory Šumperk, Pontis, Fakultní nemocnice Olomouc, Charita Šumperk, Policie ČR, ale také privátní lékaři nebo laboratoře službu velmi uvítali, protože díky ní předcházeli komplikacím s nedostatkem zaměstnanců.