Tisková zpráva MP Šumperk za období od 25.2. - ; 2.3.2008

Dne 25.2.2008 ve 21,45 hod. bylo telefonicky oznámeno, že na ul. Kosmonautů v Šumperku došlo k rozbití skleněné výplně vstupních dveří do domu. Vyslaná hlídka městské policie na místě zajistila pachatele a vzhledem k tomu, že nebylo možno na místě vyčíslit škodu, byla věc předána Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Dne 27.2.2008 zasahovala hlídka městské policie ve vestibulu nádraží ČD proti muži, který nerespektoval zákaz kouření v daném místě. Na místě bylo zjištěno, že tento muž je v silně podnapilém stavu, kdy hrozilo podezření, že může ublížit sobě nebo jiným. Byla proto přivolána RZS, která jej dopravila do nemocnice.

Třikrát v uplynulém týdnu bylo při ověřování totožnosti pachatelů krádeže v marketech Discount Plus a Kaufland zjištěno, že za tento čin (krádež) byli v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni. Všichni tři proto byli omezeni na osobní svobodě a předáni Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Mimo výše uvedené případy byly řešeny další 3 krádeže v obchodě jako přestupek proti majetku, protože celková výše škody nedosáhla částky 5 000,-Kč.

Dne 2.3.2008 v 00,45 hod. zadržela hlídka městské policie na ul. Gen. Krátkého muže, který řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu (1,65 promile), nebyl držitelem řidičského oprávnění a vozidlo užíval bez svolení jeho majitele. Tento „řidič“ byl proto předán Policii ČR.

Dne 2.3.2008 byl, díky dobré místní a osobní znalosti strážníků městské policie zadržen v areálu Armády spásy na Lužích muž, který byl hledán Policií ČR. Byl omezen na osobní svobodě a předán na Obvodní oddělení PČR v Šumperku.

V uplynulém týdnu byli odchyceni 2 psi a předáni majitelům.

Ing. Zdeněk Dočekal, ředitel MP Šumperk