Rada města hledá v rozpočtu úspory

Přehodnocení rozpočtu a hledání maximálních úspor nyní zaměstnává vedení města Šumperka. 

Současná epidemiologická situace nás přiměla chovat se maximálně úsporně. Rozpočet na letošní rok musíme přehodnotit jak po stránce výdajové, tak příjmové. Čeká nás nelehké období, na které se musíme důkladně připravit,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Město nyní bude zvažovat každou investici a každý další výdaj. Redukovat se budou dotace z rozpočtu města, ruší se některé soutěže a akce, provozní náklady se budou zeštíhlovat a hledat úspory na všech odborech. „Zároveň musíme vyčlenit peníze na nákup ochranných pomůcek a dezinfekce,“ dodal Tomáš Spurný. 

Doplnil, že jedním z hlavních úkolů vedení města je zajistit chod úřadu, aby si občané mohli vyřídit všechny neodkladné záležitosti. „Abychom předcházeli šíření koronaviru, rozhodli jsme se úřad rozdělit na dvě směny, které se nebudou potkávat. Tyto změny by lidé neměli zaznamenat, vše bude fungovat jako doposud. Lidé si zavolají na odbor, kde potřebují vyřídit svou záležitost. Úředník mu buď poradí nebo pokud to bude nutné, dohodne si s ním schůzku,“ popsal chod úřadu starosta. Zároveň doplnil, že platby například na registru vozidel či oddělení dokladů, je možné provádět pouze bezhotovostně platební kartou.


KŠ - úspory 2