Burza práce: Životopis přibalit s sebou

Volná pracovní místa ve strojírenství, v elektrotechnice, potravinářství, obchodu i ve zdravotnictví nabídnou návštěvníkům 5. ročníku Burzy práce a vzdělání Šumperk významní zaměstnavatelé nejen ze Šumperska, ale i vzdálenějších regionů. A chybět nebudou ani zástupci středních a vysokých škol. Akce proběhne v úterý 1. října od 9.00 do 17.00 v Domě kultury Šumperk.


Na burze se představí přes 27 zaměstnavatelů, 9 středních odborných a 2 vysoké školy. „Akce je určená zájemcům, kteří se na vstup na trh práce teprve připravují, ale také těm, kteří zvažují změnu profese či uvažují o vhodné rekvalifikaci. Prostřednictvím burzy chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům, kariérním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací přímo od zaměstnavatelů a škol,“ shrnuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Šumperku Ivo Bartl.

Návštěvníci mohou získat aktuální informace, které pomohou v orientaci a v konečném rozhodování, jaké vzdělání či profesi zvolit. Ti, co hledají práci, dostanou jedinečnou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů. Zájemci o práci by si s sebou měli vzít profesní životopis s kontaktními údaji a informacemi o získaném vzdělání a praxi.

Na burze bude mít své zastoupení také Úřad práce ČR. Jeho specialisté poradí lidem nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale také jim pomohou s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Někteří vystavovatelé burzu oživí exponáty nebo praktickými ukázkami.

Pro návštěvníky z řad žáků a studentů jsou také připraveny soutěže na stáncích vystavovatelů. Výherci budou losováni průběžně po dobu trvání akce. Vyvrcholením celé burzy pak bude losování o dva poukazy v hodnotě 3 000 korun na nákup mobilního telefonu.

Na organizaci akce se spolupodílí Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Okresní hospodářská komora Šumperk. Záštitu nad akcí převzal starosta města Šumperk Tomáš Spurný.