Město Šumperk získalo prestižní ocenění v soutěži Turistpropag 2019

Ve čtvrtek 11. dubna se v areálu výstaviště v Lysé nad Labem uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže TURISTPROPAG 2019 – soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů. V prestižní soutěži, nad níž převzala záštitu ministryně pro místní rozvoj České republiky Klára Dostálová, obdrželo město v kategorii propagační spot třetí místo. Cenu z rukou prezidenta Asociace turistických informačních center Pavla Hlaváče si převzaly zástupkyně Oddělení kultury a vnějších vztahů Městského úřadu Šumperk spolu s jedním z tvůrců videospotu.

„Touto cestou bych chtěla poděkovat odborné porotě za to, že náš videospot ocenila. Zároveň děkuji tvůrcům Jiřímu Bajákovi a Janu Barančíkovi za jejich profesionální a inovativní přístup. Videospotem jsme chtěli občanům i návštěvníkům města ukázat, že Šumperk nabízí pestrobarevnou škálu nejrůznějších kulturních akcí a zážitků a právem se tak pyšní přízviskem Živá brána Jeseníků,“ sdělila vedoucí oddělení kultury a vnějších vztahů Olga Hajduková.

Do čtvrtého ročníku soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů se přihlásilo celkem 278 produktů. Na slavnostním vyhlášení za přítomnosti ministryně financí Aleny Schillerové bylo rozdáno celkem 45 cen v patnácti kategoriích. V kategorii propagační spot se na prvním místě umístil Frýdek Místek, na druhém místě Zlín a třetí příčku obsadilo město Šumperk. „Natočení videospotu jsme svěřili dvěma místním talentovaným filmařům Jiřímu Bajákovi a Janu Barančíkovi, kteří při práci zúročili své zkušenosti z tuzemských, ale i zahraničních projektů,“ objasnila Martina Buchtová, vedoucí městského informačního centra.

 IMG 20190411 192643