Veletrh sociálních služeb

V rámci komunitního plánování sociálních služeb v Šumperku pořádá město Šumperk ve spolupráci s poskytovateli sociálních a navazujících služeb Veletrh sociálních služeb, setkání veřejnosti s poskytovateli sociálních služeb. Veletrh se uskuteční v úterý 14. června 2016 od 13 do 17 hodin v letním divadle u Vily Doris a v přilehlých Sadech 1. máje.

„Návštěvníci se mohou stejně jako v minulých letech těšit na praktické ukázky z činnosti jednotlivých poskytovatelů, budou si moci zakoupit výrobky uživatelů služeb a seznámit se s ukázkami posilování paměti, kompenzačními pomůckami např. pro osoby se zrakovým nebo sluchovým postižením, chybět nebude ani bezplatné měření fyziologických funkci, glykemie, nutriční poradna či nácvik kardiopulmonální resuscitace. Pro děti i seniory budou připraveny různé aktivity, zábavné úkoly a hry, malování nebo rukodělná výroba,“ sdělila vedoucí odboru sociálních věcí  Pavla Skálová.  

Na veletrhu představí své služby dvě desítky poskytovatelů sociálních a navazujících služeb. Součástí akce je rovněž doprovodný program, kde své umění předvedou uživatelé sociálních služeb. V rámci programu vystoupí studenti Střední zdravotnické školy Šumperk a uživatelé služeb Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením, SPOLEČNĚ-JEKHETANE a Vincentina Šternberk.

16_06_14_VSS_plakát