Nové informační centrum se otevírá veřejnosti

V neděli 1. 5. 2016 otevírá město Šumperk nové informační centrum, které se nachází v budově  Divadla Šumperk v ulici Hlavní třída 14. Informační centrum bude otevřeno sedm dní v týdnu, pondělí až pátek od 8.00 – 17.00 hodin, o víkendu od 9.00 – 17.00 hodin.

Informační centrum nabízí turistům a široké veřejnosti informační služby o městě Šumperku a jeho okolí, informace o historii, památkách, o firmách, institucích a úřadech, které ve městě působí. Kromě poskytování informací zajištuje rovněž průvodcovskou činnost a prodej propagačních materiálů. „Součástí nabízených služeb je i prodej regionálních produktů, jako jsou například Staroměstské máslové trubičky z dílny Olgy Gřundělové, čokoláda z ruční dílny Jany Kašparové z Velkých Losin, Šípkové víno z Jeseníku, sýry Dita ze Šumperka, výrobky z rodinné konzervárny Via Delicia ze Zábřeha,  dále pak lihoviny z Maršíkovského mlýna a další produkty z regionu“, popsala nabídku  tisková mluvčí radnice Olga Hajduková.

Autorem návrhu interiéru Informačního centra Šumperk je Miszak Design Studio ze Šumperka. „Při tvorbě návrhu byl kladen důraz na kontinuitu s historickou minulostí města, zejména pak ideu „Malé Vídně“, dodala tisková mluvčí.