Získejte odměnu za recyklaci

ELEKTROWIN připravil na šumperských sběrných dvorech odměny za recyklaci. Získat odměnu za zodpovědný přístup k recyklaci vysloužilých spotřebičů mohou obyvatelé Šumperka, kteří od 14. září do 14. listopadu přinesou staré elektro na sběrný dvůr.

Akce, kterou připravil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ELEKTROWIN ve spolupráci s městem Šumperk, se uskuteční na sběrných dvorech v Anglické a Příčné ulici. Prvních 150 lidí, kteří sem přinesou staré, ale kompletní velké elektrozařízení, dostane dárek v podobě USB paměti. Za velké spotřebiče, jako jsou třeba pračky, sporáky, sušičky, varné desky nebo myčky, jsou připraveny „flešky“ s kapacitou 8 GB. Akce se nevztahuje na malé spotřebiče a chlazení.

„Chceme tímto způsobem poděkovat všem, kdo se podílejí se na trvalém zvyšování množství zpětně odebraných a zrecyklovaných elektrospotřebičů,“ říká Táňa Modlová, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWINu. „Zásoby nerostných surovin se neustále ztenčují, takže důsledná recyklace je naší jedinou nadějí do budoucna,“ připomíná.

Zpátky do výroby se takto vrací přes 90 % hmotnosti odevzdaných spotřebičů. Jde především o železo a další kovy, znovu využít se dají také vytříděné plasty nebo sklo.

Kde můžete v Šumperku odevzdat staré elektro a získat za odměnu paměťový disk

Anglická 1 - provozní doba:
Po – Pá 8 – 12, 13 - 17
Tel. 583 214 319

Příčná - provozní doba:
Po - Pá 8 – 11,  12 - 17
So, Ne 8 - 12
Tel. 724 804 869