ZŠ Šumperk, Šumavská 21 slaví 40. výročí otevření školy

Významné výročí školy si v tomto měsíci  připomínají  žáci, současní i bývalí pedagogové a všichni přátelé Základní školy Šumperk, Šumavská 21.  V rámci oslav založení školy proběhl Den otevřených dveří, v rámci něhož se uskutečnilo společenské setkání vedení školy a města Šumperk s pedagogy, kteří na škole působí či působili. Dále se uskutečnil školní společenský ples a připravuje se  Den pro žáky školy.

První žáky škola přivítala začátkem února roku 1975. V uplynulých letech prošla budova i areál školy řadou proměn. Před pěti lety doznal významných změn školní sportovní areál. Bylo vybudováno moderní sportoviště s umělým povrchem a dětským hřištěm.  V roce 2012 bylo provedeno zateplení fasády a kompletní výměna oken.

Během čtyřicetileté existence školy se zde vzdělávalo na čtyři tisícovky mladých lidí. V současném školním roce 2014/2015 navštěvuje školu celkem 640 žáků, výuka probíhá ve 29 třídách a škola má celkem 69 zaměstnanců. Základní vzdělávání je realizováno podle školou zpracovaného vzdělávacího programu s názvem Život, radost, fantazie, zkráceně Žirafa, která se tak dostala i do loga školy.

„Byl bych rád, kdyby i nadále měli absolventi naší školy hezké vzpomínky na léta strávená v našich školních lavicích. Pevně věřím, že se nám i v budoucnu podaří udržet kvalitní a hlavně motivovaný učitelský sbor, který svým profesionálním přístupem zajistí, aby žáci i jejich rodiče byli s úrovni poskytovaného vzdělávání spokojeni,“ projevil své přání na slavnostním setkání v rámci Dne otevřených dveří ředitel základní školy Viktor Verner.