Vánoce 2014

Rozsvícení vánočního stromu na Točáku se uskuteční již tento pátek 5.12.2014. Město Šumperk si pro Vás také připravilo druhý ročník Vánočního zvonění a novinku v podobě vánočních trhů na Hlavní třídě.

Vánoce na Točáku proběhnou v letošním roce od pátku 5. prosince do středy 24. prosince vždy od 9:00 do 21:00 hodin, na Štědrý den budou ukončeny již ve 14:00 hodin. Kromě vánočního sortimentu, svařeného vína, medoviny a dalších pochutin se návštěvníci mohou těšit také na tradiční zabíjačku u radnice, druhý ročník Vánočního zvonění a vánočních dílniček, které město Šumperk připravuje ve spolupráci se SVČ Doris. Letošní novinkou budou dvoudenní vánoční trhy připravované ve spolupráci s Ing. Lucií Hoškovou. Trhy bohaté na vánoční a farmářský sortiment se budou konat na Hlavní třídě v místě tržiště s ovocem a zeleninou ve dnech 19. a 20.12..

První rozsvícení vánočního stromu na Točáku se uskuteční v pátek 5. prosince po 17:00 hodině. Návštěvníci šumperského Točáku se mohou těšit na tradiční vánoční nabídku pochutin, jako je například svařené víno, punč, medovina či na tradiční vánoční zboží v podobě svíček, vánočních ozdob, jmelí apod. Dne 6. prosince se jeden domeček uvolní prodejcům z partnerského města Bad Hersfeld, kteří návštěvníkům nabídnou tradiční vánoční štoly.

Ve dnech 15. – 17. prosince budou na nám. Míru u radnice v době od 10:00 do 18:00 hodin připraveny pro milovníky tradiční gastronomie Zabíjačkové trhy u radnice, v rámci nichž budou nabízeny zabíjačkové speciality. V pondělí 15.12.2014 v 17:00 hodin již tradičně zazpívá u vánočního stromu u radnice dětský sbor Motýli. Letošní druhý ročník šumperského Vánočního zvonění a vánočních dílniček u radnice chystá město Šumperk ve spolupráci se SVČ Doris na úterní odpoledne 16.12. V rámci této akce si od 14 hod. SVČ Doris připraví  dílničky pro děti, v nichž si děti budou moci vytvořit vánočně laděné výrobky. V 17:00 hod. bude zahájeno šumperské Vánoční zvonění. Rádi bychom tímto oslovili občany, aby se v danou dobu dostavili k radnici, přinesli si s sebou zvoneček a pomohli nám s kouzlením vánoční atmosféry. V 17:30 vánoční zvonění zakončí  koledy v podání dechového orchestru ZUŠ.  Ve středu 17.12.2014 odpoledne  vánoční pohodovou atmosféru dokreslí v 15:00 hodin vystoupení dětí z MŠ Pohádka a v 15:30 dětí z MŠ Sluníčko. Případné změny programu jsou vyhrazeny.