Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město nakupuje na burze elektřinu a plyn

energie   ilustrační foto

Město Šumperk a jeho příspěvkové organizace má zajištěnou elektřinu, nízké i vysoké napětí a také dodávky plynu na rok 2023. Vysoké ceny energií však významně ukrojí z rozpočtu města.

Zajištění energií pro město a jeho příspěvkové organizace je tím nejdůležitějším úkolem současnosti. Městu se podařilo zajistit elektřinu i plyn na rok 2023 na Kladenské burze za spotové ceny.

Město však musí počítat s nárůstem cen za energie, Ve srovnání s rokem 2020 jde v případě elektřiny i plynu o mnohonásobně vyšší finanční náklady. 

Nákup energií na Kladenské burze však není jediným úkolem vedení města v oblasti energetiky. Mezi důležité úkoly vedení města patří vytvoření systému udržitelné energetiky města. Pravidelně se také schází tým energetického managementu, který zpracovává koncepce pro další období.


Vytvořeno 14.9.2022 7:27:37 | přečteno 2679x | singerova
load