Úvodní strana > Potřebuji vyřídit

Navigace

Životní situace

Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Životní situace

Zobrazení situace: základní rozšířené úplné

Omezení ve svéprávnosti - veřejný opatrovník

Osobám, které jsou rozhodnutím soudu omezené ve svéprávnosti (z důvodu vážné duševní poruchy, která není přechodného rázu) je ustanoven opatrovník. V případech, kdy nebyla nalezena vhodná fyzická osoba, jmenuje soud veřejného opatrovníka. Způsobilost být veřejným opatrovníkem má obec, kde má osoba bydliště. Úkony veřejného opatrovníka vykonává pověřený zaměstnanec obce. Soud určí rozsah opatrovníkových práv a povinností. K povinnostem opatrovníka náleží udržovat s opatrovancem vhodným způsobem a v potřebném rozsahu pravidelné spojení, projevovat o opatrovance skutečný zájem, dbát o jeho zdravotní stav a starat se o naplnění opatrovancových práv a chránit jeho zájmy. Veřejný opatrovník spolupracuje s ostatními státními institucemi, zdravotnickými zařízeními, poskytovateli sociální služeb a příbuznými opatrované osoby. Výkon dohledu nad úkony veřejného opatrovníka vykonává příslušný soud.

Kdo je oprávněn v této věci jednat:

osoba s trvalým pobytem v Šumperku.

 

Kde, s kým a kdy můžete tuto životní situaci řešit:

 • Po 08:00 - 12:00 13:00 - 17:00
  Út 08:00 - 12:00 13:00 - 14:30
  St 08:00 - 12:00 13:00 - 17:00
  Čt 08:00 - 12:00 13:00 - 14:30
  Pá - dle dohody

  poslední žadatel bude přijat 15 minut před koncem pracovní doby

Jaké doklady a informace musíte mít s sebou:

občanský průkaz, případně další podklady pro danou situaci 

Datum poslední aktualizace: 18.7.2022

load