Úvodní strana > Potřebuji vyřídit

Navigace

Životní situace

Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Životní situace

Zobrazení situace: základní rozšířené úplné

Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotní postiženou

Vydání dokladu Parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou – speciální označení vozidla č. O7.

Kdo je oprávněn v této věci jednat:

osoba s trvalým pobytem v územním obvodu obce s rozšířenou působností Šumperk.

 

Podmínky a postup řešení:

Osoba, která je držitelem průkazu ZTP s výjimkou postižených úplnou nebo praktickou hluchotou nebo ZTP/P (případně její zákonný zástupce nebo opatrovník), se dostaví na odbor sociálních věcí Městského úřadu Šumperk, Lautnerova 1 k  vyzvednutí parkovacího průkazu. Podmínkou je nezbytná osobní návštěva žadatele k podpisu parkovacího průkazu. 

Kde, s kým a kdy můžete tuto životní situaci řešit:

 • Po 08:00 - 12:00 13:00 - 17:00
  Út 08:00 - 12:00 13:00 - 14:30
  St 08:00 - 12:00 13:00 - 17:00
  Čt 08:00 - 12:00 13:00 - 14:30
  Pá - dle dohody

  poslední žadatel bude přijat 15 minut před koncem pracovní doby

Jaké doklady a informace musíte mít s sebou:

Občanský průkaz, průkaz osoby se zdravotním postižením ZTP nebo ZTP/P, u držitele průkazu ZTP je nutné předložit rozhodnutí o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením, fotografii o rozměrech 35 x 45 mm odpovídající současné podobě osoby, zákonný zástupce předkládá rodný list dítěte, opatrovník předkládá listinu o ustanovení opatrovníka.

Lhůty pro vyřízení přestupku:

v případě doložení všech požadovaných dokladů je průkaz vydán na místě.

Datum poslední aktualizace: 18.7.2022

load