Úvodní strana > Potřebuji vyřídit

Navigace

Životní situace

Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Životní situace

Zobrazení situace: základní rozšířené úplné

Úprava práv a povinností rodičů k nezletilým dětem

Řeší situaci dětí, jejichž rodiče zemřeli, neplní si povinnosti, které vyplývají z rodičovské zodpovědnosti, na kterých byl spáchán trestný čin, které jsou ohrožovány násilím mezi rodiči, dále děti zanedbávané, týrané či zneužívané, úpravu poměrů k nezletilým dětem, uspořádání poměrů nezletilých dětí před rozvodem a po rozvodu.

Kdo je oprávněn v této věci jednat:

Rodič, osoba odpovědná za výchovu dítěte popř. dítě samo, či jiné osoby, které mohou podat informace týkající se konkrétního případu.

Kde, s kým a kdy můžete tuto životní situaci řešit:

Jaké doklady a informace musíte mít s sebou:

Občanský průkaz

Datum poslední aktualizace: 18.7.2022

load