Úvodní strana > Život ve městě > Pomoc Ukrajině
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Potravinovou pomoc zajišťuje Charita

Podané ruce v barvách Ukrajiny

Potravinovou pomoc, která je určena sociálně slabým osobám, zajišťuje Charita Šumperk. Pro potravinové balíčky mohou přicházet místní obyvatelé i uprchlíci z Ukrajiny.

Město tímto krokem ukončilo krizový výdej potravin v rámci humanitární sbírky a štafetu předalo organizaci, která má pomoc sociálně slabým spoluobčanům v náplni své činnosti, a zároveň má nastavené kontrolní mechanizmy, díky nimž bude pomoc transparentní, adresná a spravedlivá. „Charita je pro město spolehlivým partnerem, proto jsme se s ní rozhodli spojit síly a účinněji pomáhat těm, kteří to potřebují,“ uvedl šumperský starosta Tomáš Spurný. Doplnil, že město bude na zajištění sbírky s Charitou intenzivně spolupracovat a dle konkrétních potřeb doplňovat.

VÝDEJ potravin sociálně slabým občanům probíhá v sídle Charity Šumperk, Jeremenkova 7. Jednorázovou pomoc získají uprchlíci pouze na doporučení Úřadu práce nebo sociálního odboru MěÚ Šumperk.

Pro dotazy týkající se uprchlické krize a nabídky pomoci slouží i nadále e-mailová adresa: pomoc.ukrajina@sumperk.cz.
Vytvořeno 13.4.2022 13:59:20 | přečteno 3092x | singerova
load